Branch: Mechanical Engineering
 
List of candidates offered for admission - XV
Sl.No. Name 
1 Brabu N
2 Sampath D
3 Karthikeyan T
4 Swath M
5 Santhosh Kumar K
6 Hariharan J
7 Subash P
8 Hitesh Kewal Ramani K G
9 Prasanth Kumar R
10 Prabhakaran  B
11 Kannan P C
12 Arun Kumar M
13 Sivabalan R
14 Jayakumar K
15 Narendran V
16 Pradeep Kumar N
17 Prem Khailash Prabhu SA MA
18 Raj Kumar R
19 Dinesh Kumar V
20 Gopi Krishnan S
21 Tamilselvan P
22 Mahendran K
23 Yuvaganesh V
24 Prathiviraj R
25 Mohammed Nawas Sheriff M T
26 Aravind Ari 
27 Nirmal Kumar N
28 Muralidhar P
29 Mohana Krishnan K
30 Praveen Rajan A
31 Kaarthik C
32 Boobalan B
33 Abin Raj D
34 Suresh Krishnan L
35 Arun Kumar J
36 Gokul Raj S
37 Gangabathina Vasu
38 Arjun S V
39 Thinesh Babu T
40 Vivek D R
41 Surendran S
42 Sathish V
43 Naveenananth  A K
44 Guru Kishore K
45 Akash S
46 Dinesh Kumar R
47 Srinivas G
48 Manoj Ramesh 
49 Rajesh M
50 Nithish Kumar M N 
51 Sundarachozan S
52 Deepak M
53 Niranjan B
54 Mohamed Raffic  S
55 Sasikiran R
56 Sridhar M
57 Dinakaran G
58 Guru Prashanth R
59 Mohanasundaram B

 

 

Branch: Electrical and Electronics Engineering
 
List of candidates offered for admission - XV
Sl.No. Name 
1 Hemanatha Vasanth V
2 Prahalath R
3 Sukumaran R
4 Sangeetha N C
5 Supraja j
6 Karthikeyan C
7 Shyam Sundar S
8 Lakshmi Narasimhan R
9 Sasi Rekha S
10 Komal Venkatesh G
11 Subramanian M
12 Balakumar S
13 Ashok Kumar S
14 Kaarthik V S
15 Siva R
16 Vidhya V
17 Arun Kumar P
18 Germin Devins R
19 Mohammad Shameer R
20 Karthick B
21 Navin I
22 Uma Maheswari S
23 Navin Prakash C
24 Seetharaman R
25 Jothi M
26 Vignesh T
27 Ramya B
28 Monisha N
29 Sathish S
30 Magesh A
31 Charlet Priya R
32 Dinesh Madhavan M
33 Karthikeyan B
34 Malini S
35 Buvanesh Kumar S
36 Vellaisamy M
37 Daniel Raj D
38 Paramasivan M
39 Varalakshmi J
40 Krishna Kumar V
41 Ezhilarasi R
42 Arun M
43 Ramesh G
44 Praveen Surendar P R
45 Deenadayalan D
46 Vijayakaran S
47 Fariduddin E
48 Chanesh Babu G
49 Bharathidhasan E
50 Arun K
51 Prakash T

 

Branch: Electronics and Communication Engineering
 
List of candidates offered for admission - XV
Sl.No. Name 
1 Praveen J
2 Abilash K
3 Archanadevi B
4 Sumathi N
5 Vinodh S
6 Aishwary R
7 Subash S
8 Boosan Babu M
9 Dhivyaa D
10 Kumaran A G
11 Karthika S Nair
12 Rajalakshmi E
13 Vinitha C
14 Preethi C
15 Manikandan S
16 Ashok Kumar S
17 Hemalatha D
18 Malathy T
19 Elancheliyan 
20 Archana S
21 Deepika R
22 Nagam Lakshmi 
23 Hentry Martin P
24 Jacob Prathap Raj C
25 Helena Lizy Jaya E
26 Sivaraman H
27 Anandhi A
28 Suganya J
29 Logeshwaran S
30 Monika G
31 Praveen B
32 Muralikrishnan S
33 Ramesh Kumar T
34 Iswariya T
35 Sindhu G
36 Jaheen Afsar S
37 Yuvaraj J
38 Nagaprajoth N
39 Mohamed Usain M Y
40 Anandhi S
41 Kaviyarasi P
42 Umapati A
43 Praveen Kumar P
44 Dinesh Kumar A
45 Lalitha A
46 Vasanth S
47 Malathy D
48 Poornima E
49 Dipak G
50 Muthuraj T S
51 Munirathinam G
52 Joseph Dhanraj P
53 Hari Hara Sudan N
54 Dhivya V
55 Anbumani V
56 Arun Kumar K
57 Nirmal Kumar M
58 Giridhar C
59 Jayakirthika J P
60 Subhashini P
61 Jai Manoj Sharma J
62 Anitha G
63 Suresh S
64 Bhavani Devi U
65 Santhosh Babu B M
66 Pradeep Kumar U
67 Ashok A
68 Vinoth K
69 Bathula Lava Jaswanth Kumar
70 Brindha S
71 Amirtha S
72 Preeti Panchal
73 Venkatesh R
74 Vivek S
75 Rajeshwari R
76 Balasubramaniam M
77 Kavin K G
78 Ringu T R
79 Muruga Mandhini 
80 Shakil Ahamed M M
81 Vivek R
82 Nethaji Joshi D
83 Suvetha Sri S L
84 Suresh R
85 Ganesh R
86 Manjunath R
87 Saranya R
88 Komalapriya P
89 Nishant R
90 Sowmiya G S
91 Dennis Raj Kumar P A
92 Divya R
93 Mohanachandran J
94 Shobana M
95 Dinesh Kumar D
96 Manoj Kumar K
97 Rashi Srivastava
98 Karthikeyan M
99 Loga Soundari K
100 Karthikeyan P
101 Aarthi R
102 Prabhakaran A
103 Balaji M
104 Sathya J
105 Meenakshi R
106 Sasikumar M
107 Gurunandan S
108 Vignesh K
109 Divyakala S
110 Dinesh Kumar S
111 Aswin Kumar Balaji R

 

Branch: Computer Science and Engineering
 
List of candidates offered for admission - XV
Sl.No. Name 
1 Soundar Dinesh M
2 Mukesh Kumar P G
3 Vakati Swathi
4 Aathira Jayan 
5 Sridevi R
6 Karthika S
7 Rajiv J
8 Bashetha A
9 Nanmohan M
10 Hemavathi H
11 Srithar K
12 Karthiga R
13 Rajaraman S
14 Goutham L
15 Surya Raghuraj 
16 Megala P S
17 Sathish Kumar V
18 Vasanth Lakshmi T
19 Sonia Jain S
20 Priyanka Devi M
21 Madhumitha G
22 Sathish Kumar S
23 Revathi V
24 Arul Tamil Elakkiya
25 Mohd Athiq Ur Raza Ahamed M
26 Mohan Kumar G
27 Kiran Kumar V
28 Divya K
29 Aamil Mohamed F
30 Parthiban R
31 Dhanesh Kumar K
32 Ramajayanthi T
33 Thangapandi P
34 Sridhar Vel Murugan J
35 Suganya S
36 Vunnam Venkatasiva
37 Divyalakshmi V
38 Deepak Kumar R
39 Anish Kumar R
40 Saravanan P
41 Karthika S P
42 Prasath S
43 Rekha V
44 Prasanth Kumar D
45 Balasubramani M
46 Thenmozhi V
47 Gunasekar R
48 Sathiyaseelan S
49 Sharmila M
50 Manikandan A
51 Sasikala K
52 Sundaresan P
53 Shyam Sundar R
54 Ajay N
55 Vaishnavi R
56 Madankumar C
57 Hemalatha R
58 Prasanth Srinivasan S
59 Logesh P
60 Balraj L
61 Suganya V
62 Sumithra A
63 Ranjith P K
64 Yuvaraj G
65 Mukesh V
66 Priyanka S
67 Sunil S
68 Deepak Singh P
69 Divya M
70 Suresh S
71 Suganya S
72 Vishal M
73 Suganya Gandhi D
74 Pankaj Prem M
75 Sandhya B
76 Pavithren G
77 Sanjana M D
78 Divya R
79 Kavitha V
80 Sunil Kumar R
81 Sunil Kumar
82 Sivaranjani S
83 Sruthi V
84 Karthik R
85 John Fernando R

 

Branch: Information Technology
 
List of candidates offered for admission - XV
Sl.No. Name 
1 Ponnarasu R
2 Logeshwari V
3 Yogalakshmi S
4 Aadhirai R
5 Pavithra B
6 Ragavendiran L
7 Rahul V Kandhari
8 Roshini  S
9 Suganya M
10 Praveen Dixon Raja P
11 Gayathri S
12 Narmadha R
13 Kamalesh P
14 Kamatchi R
15 Joseph Shelton D
16 Reena Jesica George
17 Suganya  G
18 Roshan Kumar S
19 Divya L
20 Nijamudeen M
21 Kanimozhi K
22 Chamundeeswari S
23 Sathish Anand S
24 Lakshmi Priya L
25 Saranya G
26 Sudharsan V
27 Arun Kumar A
28 Subithra S
29 Keerthi Lakshmi M
30 Sindhu R
31 Kaviyarasi S
32 Preethi V
33 Sumi A V R
34 Saikiran P
35 Manikandan C
36 Salma Firdouse M M
37 Surya Prakash M
38 Manoj Kumar P
39 Abilash P V

 

Branch: Master of Business Administration
 
List of candidates offered for admission - XV
Sl.No. Name 
1 Padma Priya D R
2 Rajeswari R
3 Janani A C
4 Sowmya S R
5 Sanjeevi Rajan R V
6 Vijayalakshmi K
7 Jeniba J
8 Santhosh R
9 Preeti Singh 
10 Saranya Anandan
11 Hemalatha D
12 Mohan Kumar P
13 Meenakshi Sundaram B
14 Saranya B
15 Mercy Karunya S
16 Karthik R V
17 Srinivasa Rao U
18 Nithya D
19 Sandhiya G
20 Sujatha S
21 Gunisetty Samba Murty S
22 Maria Josephine T
23 Dinesh Babu K
24 Muthukumar K
25 Doppalapurdi Harika 
26 Robert A
27 Balaji M
28 Somanathan S
29 Kalleti Mani Babu
30 Jenifer J
31 Garima Singh
32 Saranya S V
33 Vaishnavi K
34 Sudharsan S
35 Jaya Kumar A
36 Jayalakshmi A
37 Manickavasagam G
38 Marraju Muddala
39 Jai Krishna C
40 Vijay R
41 Vidyalakshmi A
42 Moumita Mondal
43 Sneha latha K
44 Yuvaraj K
45 Aruna M

 

Branch: M.E.(Computer Science and Engineering)
 
List of candidates offered for admission - XV
Sl.No. Name 
1 Alagumani S
2 Razia Sulthana A
3 Uma R
4 Madhavi S
5 Sudharson K
6 Parthipan V
7 Sangeetha J
8 Sivasakthi K
9 Kiruthika Devi S
10 Sivakamy N
11 Sanjai Kumar M
12 Balaji V
13 Poonguzhali C
14 Shanmukh Chejarla
15 Sireesha Purushotham 
16 Lavanya R
17 Hanson Thaya S
 
Branch: M.E.(Commucation Systems)
 
List of candidates offered for admission - XV
Sl.No. Name 
1 Senthil Kumar A P
2 Rajkumar S
3 Preetha R
4 Aishwarya R
5 Suresh G
6 Suganthraj S
7 Seema S
8 Sureka M
9 Don Bosco S
10 Nithya K
11 Dhanalakshmi P
12 Sailaja S
13 Sathish Kumar L
14 Suresh Chinnathampy M
15 Mahendran J
Branch: M.E.(Embedded System Technologies)
 
List of candidates offered for admission - XV
Sl.No. Name 
1 Thirumalaikumarasamy S
2 Venkatesan K
3 Vishnu Vardhan Reddy K
4 Senthil Kumar R
5 Nandhini J
6 Gnana Libon S
7 Elavarasi Suganya M A
8 Benisha Y
9 Vinodha N
10 Sree Devi S
11 Gowri V
12 Shanthi N
13 Selvakumar S
14 Deepak Simon
15 Gisha Susan George
16 Madhan Kumar S