Branch: Computer Science and Engineering
 
List of candidates joined - XVII
Sl.No. Name 
1 Aamil Mohamed F
2 Aathira Jayan 
3 Ajay N
4 Anish Kumar R
5 Arul Tamil Elakkiya
6 Balasubramani M
7 Balraj L
8 Bashetha A
9 Deepak Kumar R
10 Deepak Singh P
11 Dhanesh Kumar K
12 Divya K
13 Divya M
14 Divya R
15 Divyalakshmi V
16 Goutham L
17 Gunasekar R
18 Hemalatha R
19 Hemavathi H
20 John Fernando R
21 Karthiga R
22 Karthik R
23 Karthika S
24 Karthika S P
25 Kavitha V
26 Kiran Kumar V
27 Logesh P
28 Madankumar C
29 Madhumitha G
30 Manikandan A
31 Megala P S
32 Mohan Kumar G
33 Mohd Athiq Ur Raza Ahamed M
34 Mukesh Kumar P G
35 Mukesh V
36 Nanmohan M
37 Pankaj Prem M
38 Parthiban R
39 Pavithren G
40 Prasanth Kumar D
41 Prasanth Srinivasan S
42 Prasath S
43 Priyanka Devi M
44 Priyanka S
45 Rajaraman S
46 Rajiv J
47 Ramajayanthi T
48 Ranjith P K
49 Rekha V
50 Revathi V
51 Sandhya B
52 Sanjana M D
53 Saravanan P
54 Sasikala K
55 Sathish Kumar S
56 Sathish Kumar V
57 Sathiyaseelan S
58 Sharmila M
59 Shyam Sundar R
60 Sivaranjani S
61 Sonia Jain S
62 Soundar Dinesh M
63 Sridevi R
64 Sridhar Vel Murugan J
65 Srithar K
66 Sruthi V
67 Suganya Gandhi D
68 Suganya S
69 Suganya S
70 Suganya V
71 Sumithra A
72 Sundaresan P
73 Sunil Kumar
74 Sunil Kumar R
75 Sunil S
76 Suresh S
77 Surya Raghuraj 
78 Thangapandi P
79 Thenmozhi V
80 Vaishnavi R
81 Vakati Swathi
82 Vasanth Lakshmi T
83 Vishal M
84 Vunnam Venkatasiva
85 Yuvaraj G
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Branch: Electrical and Electronics Engineering
 
List of candidates joined - XVII
Sl.No. Name 
1 Arun K
2 Arun Kumar P
3 Arun M
4 Ashok Kumar S
5 Balakumar S
6 Bharathidhasan E
7 Buvanesh Kumar S
8 Chanesh Babu G
9 Charlet Priya R
10 Daniel Raj D
11 Deenadayalan D
12 Dinesh Madhavan M
13 Ezhilarasi R
14 Fariduddin E
15 Germin Devins R
16 Hemanatha Vasanth V
17 Jothi M
18 Kaarthik V S
19 Karthick B
20 Karthikeyan B
21 Karthikeyan C
22 Komal Venkatesh G
23 Krishna Kumar V
24 Lakshmi Narasimhan R
25 Magesh A
26 Malini S
27 Mohammad Shameer R
28 Monisha N
29 Navin I
30 Navin Prakash C
31 Paramasivan M
32 Prahalath R
33 Prakash T
34 Praveen Surendar P R
35 Ramesh G
36 Ramya B
37 Sangeetha N C
38 Sasi Rekha S
39 Sathish S
40 Seetharaman R
41 Shyam Sundar S
42 Siva R
43 Subramanian M
44 Sukumaran R
45 Supraja j
46 Uma Maheswari S
47 Varalakshmi J
48 Vellaisamy M
49 Vidhya V
50 Vignesh T
51 Vijayakaran S
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Branch: Mechanical Engineering
 
List of candidates joined - XVII
Sl.No. Name 
1 Abin Raj D
2 Akash S
3 Aravind Ari 
4 Arjun S V
5 Arun Kumar J
6 Arun Kumar M
7 Boobalan B
8 Brabu N
9 Deepak M
10 Dinakaran G
11 Dinesh Kumar R
12 Dinesh Kumar V
13 Gangabathina Vasu
14 Gokul Raj S
15 Gopi Krishnan S
16 Guru Kishore K
17 Guru Prashanth R
18 Hariharan J
19 Hitesh Kewal Ramani K G
20 Jayakumar K
21 Kaarthik C
22 Kannan P C
23 Karthikeyan T
24 Mahendran K
25 Manoj Ramesh 
26 Mohamed Raffic  S
27 Mohammed Nawas Sheriff M T
28 Mohana Krishnan K
29 Mohanasundaram B
30 Muralidhar P
31 Narendran V
32 Naveenananth  A K
33 Niranjan B
34 Nirmal Kumar N
35 Nithish Kumar M N 
36 Prabhakaran  B
37 Pradeep Kumar N
38 Prasanth Kumar R
39 Prathiviraj R
40 Praveen Rajan A
41 Prem Khailash Prabhu SA MA
42 Raj Kumar R
43 Rajesh M
44 Sampath D
45 Santhosh Kumar K
46 Sasikiran R
47 Sathish V
48 Sivabalan R
49 Sridhar M
50 Srinivas G
51 Subash P
52 Sundarachozan S
53 Surendran S
54 Suresh Krishnan L
55 Swath M
56 Tamilselvan P
57 Thinesh Babu T
58 Vivek D R
59 Yuvaganesh V
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Branch: Electronics and Communication Engineering
 
List of candidates joined - XVII
Sl.No. Name 
1 Aarthi R
2 Abilash K
3 Aishwary R
4 Amirtha S
5 Anandhi A
6 Anandhi S
7 Anbumani V
8 Anitha G
9 Archana S
10 Archanadevi B
11 Arun Kumar K
12 Ashok A
13 Ashok Kumar S
14 Aswin Kumar Balaji R
15 Balaji M
16 Balasubramaniam M
17 Bathula Lava Jaswanth Kumar
18 Bhavani Devi U
19 Boosan Babu M
20 Brindha S
21 Deepika R
22 Dennis Raj Kumar P A
23 Dhivya V
24 Dhivyaa D
25 Dinesh Kumar A
26 Dinesh Kumar D
27 Dinesh Kumar S
28 Dipak G
29 Divya R
30 Divyakala S
31 Elancheliyan 
32 Ganesh R
33 Giridhar C
34 Gurunandan S
35 Hari Hara Sudan N
36 Helena Lizy Jaya E
37 Hemalatha D
38 Hentry Martin P
39 Iswariya T
40 Jacob Prathap Raj C
41 Jaheen Afsar S
42 Jai Manoj Sharma J
43 Jayakirthika J P
44 Joseph Dhanraj P
45 Karthika S Nair
46 Karthikeyan M
47 Karthikeyan P
48 Kavin K G
49 Kaviyarasi P
50 Komalapriya P
51 Kumaran A G
52 Lalitha A
53 Loga Soundari K
54 Logeshwaran S
55 Malathy D
56 Malathy T
57 Manikandan S
58 Manjunath R
59 Manoj Kumar K
60 Meenakshi R
61 Mohamed Usain M Y
62 Mohanachandran J
63 Monika G
64 Munirathinam G
65 Muralikrishnan S
66 Muruga Mandhini 
67 Muthuraj T S
68 Nagam Lakshmi 
69 Nagaprajoth N
70 Nethaji Joshi D
71 Nirmal Kumar M
72 Nishant R
73 Poornima E
74 Prabhakaran A
75 Pradeep Kumar U
76 Praveen B
77 Praveen J
78 Praveen Kumar P
79 Preethi C
80 Preeti Panchal
81 Rajalakshmi E
82 Rajeshwari R
83 Ramesh Kumar T
84 Rashi Srivastava
85 Ringu T R
86 Santhosh Babu B M
87 Saranya R
88 Sasikumar M
89 Sathya J
90 Shakil Ahamed M M
91 Shobana M
92 Sindhu G
93 Sivaraman H
94 Sowmiya G S
95 Subash S
96 Subhashini P
97 Suganya J
98 Sumathi N
99 Suresh R
100 Suresh S
101 Suvetha Sri S L
102 Umapati A
103 Vasanth S
104 Venkatesh R
105 Vignesh K
106 Vinitha C
107 Vinodh S
108 Vinoth K
109 Vivek R
110 Vivek S
111 Yuvaraj J
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Branch: Information Technology
 
List of candidates joined - XVII
Sl.No. Name 
1 Aadhirai R
2 Abilash P V
3 Arun Kumar A
4 Chamundeeswari S
5 Divya L
6 Gayathri S
7 Joseph Shelton D
8 Kamalesh P
9 Kamatchi R
10 Kanimozhi K
11 Kaviyarasi S
12 Keerthi Lakshmi M
13 Lakshmi Priya L
14 Logeshwari V
15 Manikandan C
16 Manoj Kumar P
17 Narmadha R
18 Nijamudeen M
19 Pavithra B
20 Ponnarasu R
21 Praveen Dixon Raja P
22 Preethi V
23 Ragavendiran L
24 Rahul V Kandhari
25 Reena Jesica George
26 Roshan Kumar S
27 Roshini  S
28 Saikiran P
29 Salma Firdouse M M
30 Saranya G
31 Sathish Anand S
32 Sindhu R
33 Subithra S
34 Sudharsan V
35 Suganya  G
36 Suganya M
37 Sumi A V R
38 Surya Prakash M
39 Yogalakshmi S
 
 
 
 
 
 
 
 
Branch: Master of Business Administration
 
List of candidates joined - XVII
Sl.No. Name 
1 Aruna M
2 Balaji M
3 Dinesh Babu K
4 Doppalapurdi Harika 
5 Garima Singh
6 Gunisetty Samba Murty S
7 Hemalatha D
8 Jai Krishna C
9 Janani A C
10 Jaya Kumar A
11 Jayalakshmi A
12 Jeniba J
13 Jenifer J
14 Kalleti Mani Babu
15 Karthik R V
16 Manickavasagam G
17 Maria Josephine T
18 Marraju Muddala
19 Meenakshi Sundaram B
20 Mercy Karunya S
21 Mohan Kumar P
22 Moumita Mondal
23 Muthukumar K
24 Nithya D
25 Padma Priya D R
26 Preeti Singh 
27 Rajeswari R
28 Robert A
29 Sandhiya G
30 Sanjeevi Rajan R V
31 Santhosh R
32 Saranya Anandan
33 Saranya B
34 Saranya S V
35 Sneha latha K
36 Somanathan S
37 Sowmya S R
38 Srinivasa Rao U
39 Sudharsan S
40 Sujatha S
41 Vaishnavi K
42 Vidyalakshmi A
43 Vijay R
44 Vijayalakshmi K
45 Yuvaraj K
 
 
Branch: M.E.(Computer Science and Engineering)
 
List of candidates joined - XVII
Sl.No. Name 
1 Alagumani S
2 Balaji V
3 Hanson Thaya S
4 Kiruthika Devi S
5 Lavanya R
6 Madhavi S
7 Parthipan V
8 Poonguzhali C
9 Razia Sulthana A
10 Sangeetha J
11 Sanjai Kumar M
12 Shanmukh Chejarla
13 Sireesha Purushotham 
14 Sivakamy N
15 Sivasakthi K
16 Sudharson K
17 Uma R
 
Branch: M.E.(Commucation Systems)
 
List of candidates joined - XVII
Sl.No. Name 
1 Aishwarya R
2 Dhanalakshmi P
3 Don Bosco S
4 Mahendran J
5 Nithya K
6 Preetha R
7 Rajkumar S
8 Sailaja S
9 Sathish Kumar L
10 Seema S
11 Senthil Kumar A P
12 Suganthraj S
13 Sureka M
14 Suresh Chinnathampy M
15 Suresh G
Branch: M.E.(Embedded System Technologies)
 
List of candidates joined - XVII
Sl.No. Name 
1 Benisha Y
2 Deepak Simon
3 Elavarasi Suganya M A
4 Gisha Susan George
5 Gnana Libon S
6 Gowri V
7 Madhan Kumar S
8 Nandhini J
9 Selvakumar S
10 Senthil Kumar R
11 Shanthi N
12 Sree Devi S
13 Thirumalaikumarasamy S
14 Venkatesan K
15 Vinodha N
16 Vishnu Vardhan Reddy K